Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Literatura Ludowa
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1957
mgr Niedziocha, miłośnik folkloru, zbieracz pieśni, autor szeregu opracowań na chór.
W Olchowej pow. Ropczyce od wielu lat kieruje miejscowymi zespołami ob. Róg Franciszek zasłużony działacz kulturalno-oświatowy muzyk-samouk, zbieracz pieśni, melodii i zwyczajów ludowych. Niewyczerpanym źródłem pieśni dla zespołu w Głowience jest ob. Donica śpiewak ludowy. Tradycje pracy kulturalno-oświatowej sięgające lat 1906-8 posiadają zespoły: teatralny, chóralny i kapela z Markowej.
Jak już pisałem trudno wymienić tu wszystkich zasłużonych na tym polu ludzi wszystkie zespoły i ich osiągnięcia w dziedzinie folkloru. Ich dorobek stał się podstawą opracowań artystycznych.
Pieśni ludowe woj. rzeszowskiego opracowuje na chóry wielogłosowe prof. T. Czapla
mgr Niedziocha&lt;/&gt;, miłośnik folkloru, zbieracz pieśni, autor szeregu opracowań na chór.<br>W &lt;hi rend="spaced"&gt;Olchowej pow. Ropczyce&lt;/&gt; od wielu lat kieruje miejscowymi zespołami &lt;hi rend="italic"&gt;ob. Róg Franciszek&lt;/&gt; zasłużony działacz kulturalno-oświatowy muzyk-samouk, zbieracz pieśni, melodii i zwyczajów ludowych. Niewyczerpanym źródłem pieśni dla &lt;hi rend="spaced"&gt;zespołu w Głowience&lt;/&gt; jest &lt;hi rend="italic"&gt;ob. Donica&lt;/&gt; śpiewak ludowy. Tradycje pracy kulturalno-oświatowej sięgające lat 1906-8 posiadają &lt;hi rend="spaced"&gt;zespoły: teatralny, chóralny i kapela z Markowej.&lt;/&gt;<br>Jak już pisałem trudno wymienić tu wszystkich zasłużonych na tym polu ludzi wszystkie zespoły i ich osiągnięcia w dziedzinie folkloru. Ich dorobek stał się podstawą opracowań artystycznych.<br>Pieśni ludowe woj. rzeszowskiego opracowuje na chóry wielogłosowe prof. T. Czapla
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego