Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 15
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
spowodowało tak szybki rozwój tego typu placówek, że stały się one realnym zagrożeniem dla gospodarki Francji. Została zachwiana równowaga pomiędzy producentem, a dystrybutorem. Znacznie wzrosło bezrobocie, a handel rodzimy zaczął się likwidować, nie wytrzymując konkurencji. Rząd francuski ogłosił decyzję o zamrożeniu wydawania zezwoleń na powstawanie placówek handlowych powyżej 300 m kw. i przystąpił do prac nad ustawą o handlu detalicznym, ograniczającą powstawanie hipermarketów i niwelującą niekorzystne skutki ich działania.
W Niemczech nie wolno lokować supermarketów w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców. Obowiązują też szczegółowe reguły usytuowania ich nie w centrach, lecz na obrzeżach dużych miast.
W Wielkiej Brytanii w latach dziewięćdziesiątych
spowodowało tak szybki rozwój tego typu placówek, że stały się one realnym zagrożeniem dla gospodarki Francji. Została zachwiana równowaga pomiędzy producentem, a dystrybutorem. Znacznie wzrosło bezrobocie, a handel rodzimy zaczął się likwidować, nie wytrzymując konkurencji. Rząd francuski ogłosił decyzję o zamrożeniu wydawania zezwoleń na powstawanie placówek handlowych powyżej 300 m kw. i przystąpił do prac nad ustawą o handlu detalicznym, ograniczającą powstawanie hipermarketów i niwelującą niekorzystne skutki ich działania.<br>W Niemczech nie wolno lokować supermarketów w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców. Obowiązują też szczegółowe reguły usytuowania ich nie w centrach, lecz na obrzeżach dużych miast.<br>W Wielkiej Brytanii w latach dziewięćdziesiątych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego