Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
do czasu, kiedy będziemy chcieli je wykorzystać w kompozycjach.
Ewa NAJDER


Lato to najodpowiedniejsza pora na zbieranie roślin do suchych bukietów. Kiedy jesienią przystąpimy do układania kompozycji, mogą nam się przydać nie tylko kwiaty, ale także pędy z pąkami i owocami, kłosy zbóż, kwiatostany traw, gałązki, a nawet korzenie.
Główki kwiatów przed umieszczeniem w bukiecie przymocowujemy do łodyżek (mogą to być pędy róż lub innych roślin), najlepiej szybko schnącym klejem albo cienkim drucikiem.
Kwiaty bez łodyżek suszymy w kartonowym pojemniku na jajka.
Piasek wsypujemy pomiędzy wszystkie płatki kwiatów.
Mniej więcej po 2 tygodniach piasek ostrożnie wysypujemy.
Kwiaty utrwalone w piasku; z
do czasu, kiedy będziemy chcieli je wykorzystać w kompozycjach.<br>&lt;au&gt;Ewa NAJDER&lt;/au&gt;&lt;/&gt;<br><br><br>Lato to najodpowiedniejsza pora na zbieranie roślin do suchych bukietów. Kiedy jesienią przystąpimy do układania kompozycji, mogą nam się przydać nie tylko kwiaty, ale także pędy z pąkami i owocami, kłosy zbóż, kwiatostany traw, gałązki, a nawet korzenie.<br>Główki kwiatów przed umieszczeniem w bukiecie przymocowujemy do łodyżek (mogą to być pędy róż lub innych roślin), najlepiej szybko schnącym klejem albo cienkim drucikiem.<br>Kwiaty bez łodyżek suszymy w kartonowym pojemniku na jajka.<br>Piasek wsypujemy pomiędzy wszystkie płatki kwiatów.<br>Mniej więcej po 2 tygodniach piasek ostrożnie wysypujemy.<br>Kwiaty utrwalone w piasku; z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego