Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
Przeciwlotniczej w Gdyni55. Oczekując na dostawę pierwszego egzemplarza aparatu specjaliści z Departamentu Uzbrojenia w dalszym ciągu nieprzerwanie śledzili u zagranicznych producentów rozwój konstrukcji aparatów centralnych.
W lecie 1931 r. przeprowadzono na poligonach w Zielonce i Brześciu n.Bugiem, na prośbę firmy Schneider, szczegółowe próby armaty przeciwlotniczej o kalibrze 75 mm łącznie z kompletnym urządzeniem do kierowania ogniem, produkcji tej firmy.
O ile armata uzyskała ocenę pozytywną, to urządzenia do kierowania ogniem z powodu dwukrotnych awarii zdyskwalifikowano.
W październiku tego samego roku oficerowie polscy, pod przewodnictwem płk. Rudolfa Underki, uczestniczyli w międzynarodowym pokazie zorganizowanym w Ostendzie, w trakcie którego demonstrowano armaty przeciwlotnicze
Przeciwlotniczej w Gdyni55. Oczekując na dostawę pierwszego egzemplarza aparatu specjaliści z Departamentu Uzbrojenia w dalszym ciągu nieprzerwanie śledzili u zagranicznych producentów rozwój konstrukcji aparatów centralnych.<br>W lecie 1931 r. przeprowadzono na poligonach w Zielonce i Brześciu n.Bugiem, na prośbę firmy Schneider, szczegółowe próby armaty przeciwlotniczej o kalibrze 75 mm łącznie z kompletnym urządzeniem do kierowania ogniem, produkcji tej firmy.<br>O ile armata uzyskała ocenę pozytywną, to urządzenia do kierowania ogniem z powodu dwukrotnych awarii zdyskwalifikowano.<br>W październiku tego samego roku oficerowie polscy, pod przewodnictwem płk. Rudolfa Underki, uczestniczyli w międzynarodowym pokazie zorganizowanym w Ostendzie, w trakcie którego demonstrowano armaty przeciwlotnicze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego