Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
usytuowana między Małą a Wielką Kopą Królową. Z prawej strony dochodzi ścieżka z Doliny Jaworzynki. Podążamy dalej na południe stokiem opadającym z Kopy Magury. Po kilku krokach odsłania się przed nami wspaniała panorama szczytów, otaczających Halę Gąsienicową, od Żółtej Turni ze wschodu do Kościelca i Świnicy z zachodu.
Wśród świerkowego lasku schodzimy stromo w dół na Halę Gąsienicową. Po prawej schronisko Polskiego Związku Alpinizmu "Betlejemka", po obu stronach drogi - budynki TPN i ośrodków naukowych. Ścieżka obniża się jeszcze bardziej i dochodzi do schroniska PTTK "Murowaniec" (1500 m n.p.m.).
Pochodzi ono z 1925r., a projektował je arch. Zbigniew Kalinowski. Wcześniej
usytuowana między Małą a Wielką Kopą Królową. Z prawej strony dochodzi ścieżka z Doliny Jaworzynki. Podążamy dalej na południe stokiem opadającym z Kopy Magury. Po kilku krokach odsłania się przed nami wspaniała panorama szczytów, otaczających Halę Gąsienicową, od Żółtej Turni ze wschodu do Kościelca i Świnicy z zachodu.<br> Wśród świerkowego lasku schodzimy stromo w dół na Halę Gąsienicową. Po prawej schronisko Polskiego Związku Alpinizmu "Betlejemka", po obu stronach drogi - budynki TPN i ośrodków naukowych. Ścieżka obniża się jeszcze bardziej i dochodzi do schroniska PTTK "Murowaniec" (1500 m n.p.m.).<br> Pochodzi ono z 1925r., a projektował je arch. Zbigniew Kalinowski. Wcześniej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego