Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 08.19
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
na obniżenia składek ZUS-u, a więc wysokie koszty pracy nie będą zachęcały firm do zwiększania zatrudnienia. Bezrobotnych nie ubędzie.
Zwrot VAT-u za materiały budowlane ma kosztować budżet 3 mld zł. Jednak, czy będzie to koszt, czy dobra inwestycja? Przecież, żeby odpisać sobie VAT, trzeba kupić materiały, i to legalnie, aby mieć fakturę. Zakupy nie trafią do kąta, a posłużą do budowy lub remontu domów. Dadzą pracę. Jest szansa, że mniej ludzi zostanie na garnuszku pomocy społecznej i pośredniaków. Czy korzyści nie będą większe, niż te 3 mld wydatków wyliczonych przez Ministerstwo Finansów?
Ustawa o emeryturach górniczych przyznaje przywileje właściwie
na obniżenia składek ZUS-u, a więc wysokie koszty pracy nie będą zachęcały firm do zwiększania zatrudnienia. Bezrobotnych nie ubędzie. <br>Zwrot VAT-u za materiały budowlane ma kosztować budżet 3 mld zł. Jednak, czy będzie to koszt, czy dobra inwestycja? Przecież, żeby odpisać sobie VAT, trzeba kupić materiały, i to legalnie, aby mieć fakturę. Zakupy nie trafią do kąta, a posłużą do budowy lub remontu domów. Dadzą pracę. Jest szansa, że mniej ludzi zostanie na garnuszku pomocy społecznej i pośredniaków. Czy korzyści nie będą większe, niż te 3 mld wydatków wyliczonych przez Ministerstwo Finansów? <br>Ustawa o emeryturach górniczych przyznaje przywileje właściwie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego