Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2930
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
budowlanego Esthera Koplowitza skradziono dzieła m.in. Goi, Pissarra i Bruegla. Złodzieje po prostu zadzwonili do drzwi. Obezwładnili ochronę i, przeszedłszy się po pokojach, zabrali 14 obrazów. Sądząc z dokonanego przez rabusiów wyboru, była to "realizacja zamówienia" jakiegoś prywatnego kolekcjonera. Skradzione dzieła są tak znane, że ich pojawienie się na legalnym rynku sztuki nie jest możliwe.
(MS)

OBIEKTYW
Wkrótce
Weź udział w "Dzienniku snów"
Jest to akcja, którą między 3 a 8 września organizuje w Galerii XXI Joanna Rajkowska. Ludzie biegnący do pracy zobaczą przez duże okna innych, którzy śpią.
Galeria zostanie wyłożona specjalną gąbką i pokryta płótnem, a śpiący przykryci
budowlanego &lt;name type="person"&gt;Esthera Koplowitza&lt;/&gt; skradziono dzieła m.in. Goi, &lt;name type="person"&gt;Pissarra&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Bruegla&lt;/&gt;. Złodzieje po prostu zadzwonili do drzwi. Obezwładnili ochronę i, przeszedłszy się po pokojach, zabrali 14 obrazów. Sądząc z dokonanego przez rabusiów wyboru, była to &lt;q&gt;"realizacja zamówienia"&lt;/&gt; jakiegoś prywatnego kolekcjonera. Skradzione dzieła są tak znane, że ich pojawienie się na legalnym rynku sztuki nie jest możliwe.<br>&lt;au&gt;(MS)&lt;/&gt;&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="culture"&gt;&lt;tit&gt;OBIEKTYW&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;Wkrótce&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;Weź udział w &lt;name type="tit"&gt;"Dzienniku snów"&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Jest to akcja, którą między 3 a 8 września organizuje w Galerii XXI Joanna Rajkowska. Ludzie biegnący do pracy zobaczą przez duże okna innych, którzy śpią.<br>Galeria zostanie wyłożona specjalną gąbką i pokryta płótnem, a śpiący przykryci
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego