Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
masowej ((...)) są nietrwałe ze względu na przemianę ((...)) . Jeżeli jednak wartości E, mimo że dodatnie, są niewielkie, szybkość przemiany bywa tak mała, że nie można jej zaobserwować. Jądra takie, mimo że energetycznie nietrwałe, są trwałe kinetycznie.
Przykładem są okresy półrozpadu najlżejszych naturalnych emiterów : ((...)).
Także wśród tzw. "sztucznych" nuklidów promieniotwórczych występuje wiele lekkich jąder emiterów , na przykład ((...)) lat) i szereg innych o liczbie Z od 64 do 80.
Przemiany z tak małą stałą rozpadu są trudne do wykrycia; widzimy więc, że rozpady są zjawiskiem rozpowszechnionym dopiero w obszarze ((...)) . Obecnie znamy ok. 400 jąder emiterów .
Energia wiązania ((...)) obliczona z zależności (3-9) lub analogicznych
masowej ((...)) są nietrwałe ze względu na przemianę ((...)) . Jeżeli jednak wartości E, mimo że dodatnie, są niewielkie, szybkość przemiany bywa tak mała, że nie można jej zaobserwować. Jądra takie, mimo że energetycznie nietrwałe, są trwałe kinetycznie.<br> Przykładem są okresy półrozpadu najlżejszych naturalnych emiterów : ((...)).<br> Także wśród tzw. "sztucznych" nuklidów promieniotwórczych występuje wiele lekkich jąder emiterów , na przykład ((...)) lat) i szereg innych o liczbie Z od 64 do 80.<br> Przemiany z tak małą stałą rozpadu są trudne do wykrycia; widzimy więc, że rozpady są zjawiskiem rozpowszechnionym dopiero w obszarze ((...)) . Obecnie znamy ok. 400 jąder emiterów .<br> Energia wiązania ((...)) obliczona z zależności (3-9) lub analogicznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego