Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
W omawianym przypadku najbardziej naturalnym jest podział koparek na minikoparki, koparki klasyczne i koparki bardzo duże.
Minikoparki są to maszyny strukturalnie identyczne z koparkami klasycznymi, jednakże ich budowa jest odmienna. Są one wyposażane w gąsienice gumowe, w wielu przypadkach nadwozia tych maszyn są w formie szczątkowej, a osprzęty robocze relatywnie lekkie. Z tych powodów parametry tych maszyn muszą być dobierane staranniej. Jest to główną przyczyną lepszego skorelowania analizowanych parametrów z masą koparki dla maszyn lekkich. Według ISO, do minikoparek zalicza się maszyny o masie do 6000 kg. Jest to wartość graniczna potwierdzona również przez wyniki omawianych analiz (rys. 9.2).
Koparki
W omawianym przypadku najbardziej naturalnym jest podział koparek na minikoparki, koparki klasyczne i koparki bardzo duże.<br>Minikoparki są to maszyny strukturalnie identyczne z koparkami klasycznymi, jednakże ich budowa jest odmienna. Są one wyposażane w gąsienice gumowe, w wielu przypadkach nadwozia tych maszyn są w formie szczątkowej, a osprzęty robocze relatywnie lekkie. Z tych powodów parametry tych maszyn muszą być dobierane staranniej. Jest to główną przyczyną lepszego skorelowania analizowanych parametrów z masą koparki dla maszyn lekkich. Według ISO, do minikoparek zalicza się maszyny o masie do 6000 kg. Jest to wartość graniczna potwierdzona również przez wyniki omawianych analiz (rys. 9.2).<br>Koparki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego