Typ tekstu: Książka
Autor: Themerson Stefan
Tytuł: Wykład profesora Mmaa
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1943
wiadomo, czy prof. Duch ostatnie zdanie Ćwierciakiewicza dosłyszał, faktem jednak było, że po chwili namysłu ruszył również z miejsca i stanął za abdomenem swego Drugiego Asystenta.
W tym momencie Drugi Asystent wykrzyknął:
- Na moją komendę, pas des freres sixpedes, za mną! Pierwsza lewa, druga prawa, trzecia lewa, pierwsza prawa, druga lewa, trzecia prawa! - ruszyli naprzód i wydawało się, że to Sześciostopa Bogini Historii Termitów stąpa korytarzami Osiedla.
*
W opustoszałym audytorium stał na katedrze prof. Mmaa. Stał nieruchomo, milcząc. A wtedy ze środka sali rozległ się głos:
- ,,...do których podejść możemy z całkowitym obiektywizmem..
- Kto tam? - przeraził się profesor.
Niebylejaki tkwił wciąż
wiadomo, czy prof. Duch ostatnie zdanie Ćwierciakiewicza dosłyszał, faktem jednak było, że po chwili namysłu ruszył również z miejsca i stanął za &lt;orig&gt;abdomenem&lt;/&gt; swego Drugiego Asystenta.<br> W tym momencie Drugi Asystent wykrzyknął:<br> - Na moją komendę, &lt;orig&gt;pas des freres sixpedes&lt;/&gt;, za mną! Pierwsza lewa, druga prawa, trzecia lewa, pierwsza prawa, druga lewa, trzecia prawa! - ruszyli naprzód i wydawało się, że to Sześciostopa Bogini Historii Termitów stąpa korytarzami Osiedla.<br> *<br> W opustoszałym audytorium stał na katedrze prof. Mmaa. Stał nieruchomo, milcząc. A wtedy ze środka sali rozległ się głos:<br> - ,,...do których podejść możemy z całkowitym obiektywizmem..<br> - Kto tam? - przeraził się profesor.<br> Niebylejaki tkwił wciąż
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego