Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
do klatki piersiowej małe elektrody, które są połączone z aparatem wielkości walkmana. Podczas wykonywania codziennych czynności aparat rejestruje na taśmie magnetofonowej wielogodzinną pracę serca. Wyniki odczytuje komputer, a analizuje lekarz.

7. ECHO serca

(zwłaszcza jeśli masz nadciśnienie). Sercu też można wykonywać badanie USG! Lekarz przykłada głowicę do klatki piersiowej po lewej stronie mostka lub w dołku podsercowym i na monitorze ocenia wielkość serca, jego kurczliwość, pracę zastawek. Niekiedy należy wykonać ECHO przezprzełykowe - głowica jest wprowadzana jak gastroskop do przełyku i pod kontrolą monitora umieszcza się ją na wysokości serca. Pacjent powinien być wtedy na czczo.

Przez żołądek do serca

Aby uniknąć
do klatki piersiowej małe elektrody, które są połączone z aparatem wielkości walkmana. Podczas wykonywania codziennych czynności aparat rejestruje na taśmie magnetofonowej wielogodzinną pracę serca. Wyniki odczytuje komputer, a analizuje lekarz.<br><br>&lt;tit&gt;7. ECHO serca&lt;/&gt;<br><br>(zwłaszcza jeśli masz nadciśnienie). Sercu też można wykonywać badanie USG! Lekarz przykłada głowicę do klatki piersiowej po lewej stronie mostka lub w dołku podsercowym i na monitorze ocenia wielkość serca, jego kurczliwość, pracę zastawek. Niekiedy należy wykonać ECHO przezprzełykowe - głowica jest wprowadzana jak gastroskop do przełyku i pod kontrolą monitora umieszcza się ją na wysokości serca. Pacjent powinien być wtedy na czczo.<br><br>&lt;tit&gt;Przez żołądek do serca &lt;/&gt;<br><br>Aby uniknąć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego