Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
przepis, kiedy kandydaci na studia mieli możliwość korzystania z trzech, a na początku nawet czterech dokumentów, potwierdzających zdanie przez nich matury i składali je w kilku uczelniach. Zdarzało się wtedy, że mimo zdania na jakąś uczelnię, nie podejmowali tam studiów, przez co blokowali miejsca innym.
Jak długo oryginał matury powinien leżeć w teczce studenta?
Moim zdaniem wystarczyłby miesiąc, jako gwarancja, że student rozpocznie studia. Potem wystarczy odpis.
Kiedy studentka ze Szczecina miała kłopot z odebraniem oryginału swojej matury z Uniwersytetu Szczecińskiego, rzecznik tej uczelni, uzasadniając odmowę wydania dokumentu, powoływał się na cytowane przez pana rozporządzenie ministerstwa. Może należy zmienić przepisy?
Moim
przepis, kiedy kandydaci na studia mieli możliwość korzystania z trzech, a na początku nawet czterech dokumentów, potwierdzających zdanie przez nich matury i składali je w kilku uczelniach. Zdarzało się wtedy, że mimo zdania na jakąś uczelnię, nie podejmowali tam studiów, przez co blokowali miejsca innym.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Jak długo oryginał matury powinien leżeć w teczce studenta?&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Moim zdaniem wystarczyłby miesiąc, jako gwarancja, że student rozpocznie studia. Potem wystarczy odpis.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Kiedy studentka ze Szczecina miała kłopot z odebraniem oryginału swojej matury z Uniwersytetu Szczecińskiego, rzecznik tej uczelni, uzasadniając odmowę wydania dokumentu, powoływał się na cytowane przez pana rozporządzenie ministerstwa. Może należy zmienić przepisy?&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Moim
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego