Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
pola i tym krótszy czas martwy. Ze wzrostem dodatniego ładunku przestrzennego zwiększa się czas martwy.
W licznikach z dodatkiem alkoholu ((...)), w licznikach chlorowcowych ((...)). Przy wyższych szybkościach liczenia (np. ((...))) trzeba wprowadzać dość znaczne poprawki ze względu na czas martwy licznika.
Jeżeli prawdziwą szybkość liczenia oznaczymy przez I , a mierzoną przez , to liczba nie policzonych impulsów wynosi: ((...))
Na rysunku 5.18 przedstawiono liczbę nie policzonych impulsów jako funkcję szybkości liczenia dla różnych czasów martwych.
Im większa częstość impulsów, tym mniejszy średni efektywny czas martwy licznika. Za pomocą pomiaru dwóch próbek (A i B) o zbliżonych aktywnościach oblicza się często czas martwy z następujących
pola i tym krótszy czas martwy. Ze wzrostem dodatniego ładunku przestrzennego zwiększa się czas martwy.<br> W licznikach z dodatkiem alkoholu ((...)), w licznikach chlorowcowych ((...)). Przy wyższych szybkościach liczenia (np. ((...))) trzeba wprowadzać dość znaczne poprawki ze względu na czas martwy licznika.<br> Jeżeli prawdziwą szybkość liczenia oznaczymy przez I , a mierzoną przez , to liczba nie policzonych impulsów wynosi: ((...))<br> Na rysunku 5.18 przedstawiono liczbę nie policzonych impulsów jako funkcję szybkości liczenia dla różnych czasów martwych.<br> Im większa częstość impulsów, tym mniejszy średni efektywny czas martwy licznika. Za pomocą pomiaru dwóch próbek (A i B) o zbliżonych aktywnościach oblicza się często czas martwy z następujących
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego