Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
Jak stąd widać, wszystkie trwałe jądra charakteryzują się ujemną wartością ((...)) co tłumaczy użycie terminu "defekt''.
Często stosuje się określenie: nadmiar albo eksces masy, definiowany jako różnica między zmierzoną masą a liczbą masową atomu:
Eksces masy jest podawany w tablicach nuklidów najczęściej w mikrojednostkach masy, u, lub ((...)). Stosunek ekscesu masy do liczby masowej nazywa się współczynnikiem upakowania.
Często oznacza się wartość energii wiązania dodatkowego nukleonu, np. energię przyłączenia neutronu do jądra rozszczepialnego ((...)) obliczamy, odejmując od sumy mas ((...)) i neutronu ((...)) masę nowo utworzonego jądra, która dla ((...)) wynosi ((...)). Wynik ((...)) u pomnożony przez ((...)) daje energię ((...)).

1.5. Rozkład masy i ładunku w jądrze

Podstawową informacją w
Jak stąd widać, wszystkie trwałe jądra charakteryzują się ujemną wartością ((...)) co tłumaczy użycie terminu "defekt''.<br> Często stosuje się określenie: nadmiar albo eksces masy, definiowany jako różnica między zmierzoną masą a liczbą masową atomu:<br> Eksces masy jest podawany w tablicach nuklidów najczęściej w mikrojednostkach masy, u, lub ((...)). Stosunek ekscesu masy do liczby masowej nazywa się współczynnikiem upakowania.<br> Często oznacza się wartość energii wiązania dodatkowego nukleonu, np. energię przyłączenia neutronu do jądra rozszczepialnego ((...)) obliczamy, odejmując od sumy mas ((...)) i neutronu ((...)) masę nowo utworzonego jądra, która dla ((...)) wynosi ((...)). Wynik ((...)) u pomnożony przez ((...)) daje energię ((...)).<br><br>&lt;tit&gt;1.5. Rozkład masy i ładunku w jądrze&lt;/&gt;<br><br> Podstawową informacją w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego