Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
urasta do wartości normalnej, nazywa się czasem powrotu do stanu pierwotnego . Obie te wielkości są zwykle rzędu kilkuset s (˝ rzędu np. 20300 s). Im wyższe napięcie na liczniku, tym szybszy powrót do normalnego natężenia pola i tym krótszy czas martwy. Ze wzrostem dodatniego ładunku przestrzennego zwiększa się czas martwy.
W licznikach z dodatkiem alkoholu ((...)), w licznikach chlorowcowych ((...)). Przy wyższych szybkościach liczenia (np. ((...))) trzeba wprowadzać dość znaczne poprawki ze względu na czas martwy licznika.
Jeżeli prawdziwą szybkość liczenia oznaczymy przez I , a mierzoną przez , to liczba nie policzonych impulsów wynosi: ((...))
Na rysunku 5.18 przedstawiono liczbę nie policzonych impulsów jako funkcję szybkości
urasta do wartości normalnej, nazywa się czasem powrotu do stanu pierwotnego . Obie te wielkości są zwykle rzędu kilkuset s (˝ rzędu np. 20300 s). Im wyższe napięcie na liczniku, tym szybszy powrót do normalnego natężenia pola i tym krótszy czas martwy. Ze wzrostem dodatniego ładunku przestrzennego zwiększa się czas martwy.<br> W licznikach z dodatkiem alkoholu ((...)), w licznikach chlorowcowych ((...)). Przy wyższych szybkościach liczenia (np. ((...))) trzeba wprowadzać dość znaczne poprawki ze względu na czas martwy licznika.<br> Jeżeli prawdziwą szybkość liczenia oznaczymy przez I , a mierzoną przez , to liczba nie policzonych impulsów wynosi: ((...))<br> Na rysunku 5.18 przedstawiono liczbę nie policzonych impulsów jako funkcję szybkości
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego