Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
2km na zach. od Człopy, wśród łąk i bagien przy ujściu Cieszynki do jez. Kamień, grodzisko stożkowate. Nad Jez. Miejskim (Młyńskim) kąpielisko.
6km na pd. wsch. od Człopy we wsi Drzonowo Wałeckie, w parku, kilka wiekowych drzew.
W Krąpieli, wsi 5km na pn. wsch., w niewielkim parku potężny świerk oraz lipa o obwodzie 550cm.
4km na zach. od Człopy, nad jez. Załom (136ha) wieś Załom. W sąsiedztwie wsi rez. "Stary Załom k. Człopy". Na 1ha podlega tu ochronie zespół łąkowy na podłożu kredy jeziornej (liczne storczyki, turzyca ptasie łapki - gatunek górski, na nizinach rzadko spotykany).

92km

Skrzyżowanie z trasą boczną 12
2km na zach. od Człopy, wśród łąk i bagien przy ujściu Cieszynki do jez. Kamień, grodzisko stożkowate. Nad Jez. Miejskim (Młyńskim) kąpielisko.<br> 6km na pd. wsch. od Człopy we wsi Drzonowo Wałeckie, w parku, kilka wiekowych drzew.<br> W Krąpieli, wsi 5km na pn. wsch., w niewielkim parku potężny świerk oraz lipa o obwodzie 550cm.<br> 4km na zach. od Człopy, nad jez. Załom (136ha) wieś Załom. W sąsiedztwie wsi rez. "Stary Załom k. Człopy". Na 1ha podlega tu ochronie zespół łąkowy na podłożu kredy jeziornej (liczne storczyki, turzyca ptasie łapki - gatunek górski, na nizinach rzadko spotykany).<br><br>92km<br><br>Skrzyżowanie z trasą boczną 12
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego