Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 04.07
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
pszczelarzy miód podrożeje. - Jeżeli w ogóle będzie, to cena podskoczy z ponad 20 do 30 zł za litr - przewiduje G. Wrembel.
Powodem kłopotów z lipowym miodem są larwy motyla białki wierzbówki. - Są bardzo żarłoczne. Co kilka lat stają się wyjątkowo aktywne i jest ich dużo. Tak jest teraz. Rezultatem są lipy bez liści i kwiatów - opisuje szef świebodzińskiego klubu przyrodników dr Andrzej Jermaczek. Powodem szybkiego rozwoju i mnożenia się larw jest zachwiana równowaga w przyrodzie. - Przede wszystkim brak ptaków i drapieżnych owadów, które wyjadałyby larwy - mówi A. Jermaczek.


PIOTR JĘDZURA


Startują po indeksy

Kandydaci na sportowców w Gorzowie rozpoczynają dziś egzaminy
pszczelarzy miód podrożeje. - Jeżeli w ogóle będzie, to cena podskoczy z ponad 20 do 30 zł za litr - przewiduje G. Wrembel. <br>Powodem kłopotów z lipowym miodem są larwy motyla białki wierzbówki. - Są bardzo żarłoczne. Co kilka lat stają się wyjątkowo aktywne i jest ich dużo. Tak jest teraz. Rezultatem są lipy bez liści i kwiatów - opisuje szef świebodzińskiego klubu przyrodników dr Andrzej Jermaczek. Powodem szybkiego rozwoju i mnożenia się larw jest zachwiana równowaga w przyrodzie. - Przede wszystkim brak ptaków i drapieżnych owadów, które wyjadałyby larwy - mówi A. Jermaczek.<br><br><br>&lt;au&gt;PIOTR JĘDZURA&lt;/&gt;&lt;/&gt; <br><br><br>&lt;div type="news" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Startują po indeksy&lt;/&gt;<br><br>Kandydaci na sportowców w Gorzowie rozpoczynają dziś egzaminy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego