Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
na półkę.

Kto to robi

Lobbing to w Ameryce chleb powszedni życia politycznego. W Waszyngtonie uprawiają go firmy, grupy interesów, organizacje pozarządowe, nawet władze miast. Większość nie ma prawa lobbować bezpośrednio lub nie ma odpowiednich kontaktów, korzysta więc z usług wyspecjalizowanych firm, których zagłębiem jest w Waszyngtonie Ulica K. Praca lobbystów polega na urabianiu członków Kongresu, przedstawianiu im racji klienta, naciskaniu na niezdecydowanych, izolowaniu przeciwników i wpływaniu na opinię publiczną poprzez media.
- Chodzi o dokładne informowanie amerykańskiego rządu, opinii publicznej, sektora prywatnego o tym, jakie są najważniejsze potrzeby Polski - wyjaśnia Marylin Piurek.
Nie jest to przywilej bogatych rządów zachodnich czy bliskowschodnich
na półkę.<br><br>&lt;tit&gt;Kto to robi&lt;/&gt;<br><br>Lobbing to w Ameryce chleb powszedni życia politycznego. W Waszyngtonie uprawiają go firmy, grupy interesów, organizacje pozarządowe, nawet władze miast. Większość nie ma prawa lobbować bezpośrednio lub nie ma odpowiednich kontaktów, korzysta więc z usług wyspecjalizowanych firm, których zagłębiem jest w Waszyngtonie Ulica K. Praca lobbystów polega na urabianiu członków Kongresu, przedstawianiu im racji klienta, naciskaniu na niezdecydowanych, izolowaniu przeciwników i wpływaniu na opinię publiczną poprzez media.<br>- Chodzi o dokładne informowanie amerykańskiego rządu, opinii publicznej, sektora prywatnego o tym, jakie są najważniejsze potrzeby Polski - wyjaśnia Marylin Piurek.<br>Nie jest to przywilej bogatych rządów zachodnich czy bliskowschodnich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego