Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
hasłem, że trzeba zakład utrzymać w polskich rękach; spółka prawie natychmiast sprzedała zakład kapitałowi zagranicznemu.
W Polsce lobbing jest ciągle na cenzurowanym, a określenie "lobbysta" brzmi trochę wstydliwie. Dla obywateli jest zazwyczaj synonimem łapówkarstwa, mimo że pojawiają się profesjonalne firmy działające w tej dziedzinie, wydawane są pisma i poradniki dla lobbystów. Jaki jest więc stan polskiego lobbingu, jakie są jego konkretne dokonania? Czy trzeba tu sięgać po zapowiadane od dawna, ale nigdy nie zrealizowane regulacje ustawowe, czy też pozostawić rzecz sobie samej w myśl zasady, że niech się lobbing najpierw rozwinie, a potem zastanowimy się nad prawnymi regulacjami.

Niejedno imię

Na
hasłem, że trzeba zakład utrzymać w polskich rękach; spółka prawie natychmiast sprzedała zakład kapitałowi zagranicznemu. <br>W Polsce lobbing jest ciągle na cenzurowanym, a określenie "lobbysta" brzmi trochę wstydliwie. Dla obywateli jest zazwyczaj synonimem łapówkarstwa, mimo że pojawiają się profesjonalne firmy działające w tej dziedzinie, wydawane są pisma i poradniki dla lobbystów. Jaki jest więc stan polskiego lobbingu, jakie są jego konkretne dokonania? Czy trzeba tu sięgać po zapowiadane od dawna, ale nigdy nie zrealizowane regulacje ustawowe, czy też pozostawić rzecz sobie samej w myśl zasady, że niech się lobbing najpierw rozwinie, a potem zastanowimy się nad prawnymi regulacjami.&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Niejedno imię&lt;/&gt;<br><br>Na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego