Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
zapachu od wielkości cząsteczki. Stwierdzono, że istnieją grupy związków, w których próg węchowej wyczuwalności (SPWW) jest tym niższy, im więcej atomów węgla (nC)wchodzi w skład cząsteczki.

Ilustracją korelacji log SPWW-nC, zaobserwowanej w grupach węglowodorów, alkoholi, kwasów karboksylowych, aldehydów i estrów, są rysunki 4.5-4.10.

Współczynniki korelacji log(SPWW [ppm]) względem liczby atomów węgla w cząsteczce(nC) w przedstawionych przypadkach mieszczą się w zakresie od r=-0,59 dla węglowodorów aromatycznych do r=-0,91 dla nienasyconych węglowodorów alifatycznych.
Podobna korelacja nie została stwierdzona w grupach tioli, sulfidów, chlorowcopochodnych aromatycznych i alifatycznych oraz amin (rys. 4.11-4
zapachu od wielkości cząsteczki. Stwierdzono, że istnieją grupy związków, w których próg węchowej wyczuwalności (SPWW) jest tym niższy, im więcej atomów węgla (nC)wchodzi w skład cząsteczki.<br>&lt;gap reason="tab"&gt;<br>Ilustracją korelacji log SPWW-nC, zaobserwowanej w grupach węglowodorów, alkoholi, kwasów karboksylowych, aldehydów i estrów, są rysunki 4.5-4.10.<br>&lt;gap reason="tab"&gt;<br>Współczynniki korelacji log(SPWW [ppm]) względem liczby atomów węgla w cząsteczce(nC) w przedstawionych przypadkach mieszczą się w zakresie od r=-0,59 dla węglowodorów aromatycznych do r=-0,91 dla nienasyconych węglowodorów alifatycznych.<br>Podobna korelacja nie została stwierdzona w grupach tioli, sulfidów, chlorowcopochodnych aromatycznych i alifatycznych oraz amin (rys. 4.11-4
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego