Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
określone miana i jednostki miary oraz skale, przyrządy i systemy pomiarowe. Występują silne związki kwalimetrii z metrologią, a w tym z metrologią techniczną, zajmującą się metodologią pomiarów wielkości fizycznych.
Mniej dokładnym sposobem opisu liczbowego jest rangowanie, polegające na szacunkowym, przybliżonym i często relatywnym wyznaczeniu stanów cech. Wyniki pomiarów i zliczania lokują się na ogół na skalach bezwzględnych lub równomiernych, a rangowania - na skalach uporządkowanych.
Jednym z zadań w określaniu jakości jest jednoznaczne wyznaczenie dla każdej cechy lingwistycznej i kwantytatywnej, zbioru możliwych stanów, z uwzględnieniem potrzeb diagnostycznych, prognostycznych lub projektowych. Każdy element zbioru stanów cechy lingwistycznej ma postać werbalną, a kwantytatywnej - liczbową.
W
określone miana i jednostki miary oraz skale, przyrządy i systemy pomiarowe. Występują silne związki kwalimetrii z metrologią, a w tym z metrologią techniczną, zajmującą się metodologią pomiarów wielkości fizycznych.<br>Mniej dokładnym sposobem opisu liczbowego jest rangowanie, polegające na szacunkowym, przybliżonym i często relatywnym wyznaczeniu stanów cech. Wyniki pomiarów i zliczania lokują się na ogół na skalach bezwzględnych lub równomiernych, a rangowania - na skalach uporządkowanych.<br>Jednym z zadań w określaniu jakości jest jednoznaczne wyznaczenie dla każdej cechy lingwistycznej i kwantytatywnej, zbioru możliwych stanów, z uwzględnieniem potrzeb diagnostycznych, prognostycznych lub projektowych. Każdy element zbioru stanów cechy lingwistycznej ma postać werbalną, a kwantytatywnej - liczbową.<br>W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego