Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
reaktorze w sekwencjach wychwytów i przemian [patrz (4.6.2-9)], i poddano bombardowaniu cząstkami ((...))
Pojedyncze atomy mendelewu zbierano techniką odrzutu na folii-łapaczu i wyizolowano z użyciem żywicy jonowymiennej. Identyfikacja nastąpiła przez badanie produktów samorzutnego rozszczepienia pochodnego jądra ((...))
Dodajmy w charakterze uzupełnienia, że wyższe pierwiastki transuranowe, jak nobel i lorens, otrzymano przez bombardowanie tarcz pociskami o większej energii niż przyspieszone jądra helu. Użyto mianowicie przyspieszonych jąder węgla i boru, dzięki czemu otrzymano w Berkeley w 1958 r. nobel ((...))

4.6.3. Reakcje powodowane przez protony
4.6.3.1. Reakcje proton-

Reakcje tego typu zapoczątkowała omówiona w p. 4.4
reaktorze w sekwencjach wychwytów i przemian [patrz (4.6.2-9)], i poddano bombardowaniu cząstkami ((...))<br> Pojedyncze atomy mendelewu zbierano techniką odrzutu na folii-łapaczu i wyizolowano z użyciem żywicy jonowymiennej. Identyfikacja nastąpiła przez badanie produktów samorzutnego rozszczepienia pochodnego jądra ((...)) <br> Dodajmy w charakterze uzupełnienia, że wyższe pierwiastki transuranowe, jak nobel i lorens, otrzymano przez bombardowanie tarcz pociskami o większej energii niż przyspieszone jądra helu. Użyto mianowicie przyspieszonych jąder węgla i boru, dzięki czemu otrzymano w Berkeley w 1958 r. nobel ((...))<br><br>&lt;tit&gt;4.6.3. Reakcje powodowane przez protony&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;4.6.3.1. Reakcje proton- &lt;/&gt;<br><br>Reakcje tego typu zapoczątkowała omówiona w p. 4.4
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego