Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 12
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1988
go z prawdą i wiarą
Ksiądz Mirewicz jako pisarz i mówca jest mocno osadzony
przeszłości. Mocno i chyba samotnie? Większość z nas dziś gardzi przeszłością. Wstydzi się jej, bo oglądamy ją z pozycji zamętu i absurdu.
Na miejscu, myślę, będzie tu przytoczenie fragmentu poemat Norwida pt. "Niewola".

(...)

W czasach dzisiejszych ludzkość bez filozofii staje się umiejętna, lecz głupia. Zdaje się o tym przypominać nam Autor w swoich licznych pracach. I daj Boże żeby jak najdłużej nam o tym mówił. Pozwolę sobie na zakończenie przytoczyć również zapis wielkiego drzeworytnika. Sto pięćdziesiąt lat temu Hokusai napisał:

(...)

Przytoczyłem ten zapis wielkiego artysty japońskiego, by
go z prawdą i wiarą<br>Ksiądz Mirewicz jako pisarz i mówca jest mocno osadzony<br>przeszłości. Mocno i chyba samotnie? Większość z nas dziś gardzi przeszłością. Wstydzi się jej, bo oglądamy ją z pozycji zamętu i absurdu.<br>Na miejscu, myślę, będzie tu przytoczenie fragmentu poemat Norwida pt. "Niewola".<br><br>(...)<br><br>W czasach dzisiejszych ludzkość bez filozofii staje się umiejętna, lecz głupia. Zdaje się o tym przypominać nam Autor w swoich licznych pracach. I daj Boże żeby jak najdłużej nam o tym mówił. Pozwolę sobie na zakończenie przytoczyć również zapis wielkiego drzeworytnika. Sto pięćdziesiąt lat temu Hokusai napisał:<br><br>(...)<br><br>Przytoczyłem ten zapis wielkiego artysty japońskiego, by
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego