Typ tekstu: Książka
Autor: Zielińska Teresa
Tytuł: Maszyny kroczące
Rok: 2003
tego, po której stronie ciała jest rozważana noga w stosunku do zwrotu osi układu współrzędnych

Przytoczone w pracy [56] wyniki eksperymentów potwierdziły poprawność omówionego
rozumowania.
W pracy [146] pokazano metodę wyznaczania sił reakcji z zastosowaniem równań
równowagi sił i momentów sił uzupełnionych o równania opisujące podatność nóg i stóp przez macierz sztywności. Rozważano nogi typu pantografu z liniowymi siłownikami.
Przyjęto, że siłowniki, struktura mechaniczna nóg i podłoże są podatne i wprowadzono warunki deformacji (odkształcenia) do równań równowagi sił i momentów sił. Metoda daje dobre rezultaty w przypadku napędów typu hydraulicznego lub pneumatycznego, gdzie podatność jest widoczna.

5.4.5. Przykład

Rozważamy
tego, po której stronie ciała jest rozważana noga w stosunku do zwrotu osi układu współrzędnych <br>&lt;gap&gt;<br>Przytoczone w pracy [56] wyniki eksperymentów potwierdziły poprawność omówionego <br>rozumowania. <br>W pracy [146] pokazano metodę wyznaczania sił reakcji z zastosowaniem równań <br>równowagi sił i momentów sił uzupełnionych o równania opisujące podatność nóg i stóp przez macierz sztywności. Rozważano nogi typu pantografu z liniowymi siłownikami. <br>Przyjęto, że siłowniki, struktura mechaniczna nóg i podłoże są podatne i wprowadzono warunki deformacji (odkształcenia) do równań równowagi sił i momentów sił. Metoda daje dobre rezultaty w przypadku napędów typu hydraulicznego lub pneumatycznego, gdzie podatność jest widoczna. <br><br>&lt;tit&gt;5.4.5. Przykład&lt;/&gt;<br><br>Rozważamy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego