Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie Warszawy
Nr: 77
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
z art. 5 ust. 2 pkt. 2 ustawy, odnosi się jedynie do pracownika, który w trybie porozumienia stron rozwiązał umowę o pracę, a więc dotyczy zakładu, z którego ten pracownik odchodzi.
LUDWIK G. W związku z wyjazdem do pracy eksportowej za granicą, korzystałem z urlopu bezpłatnego, udzielonego mi przez zakład macierzysty. Czy zachowuję prawo do trzynastki po powrocie do zakładu za okres przepracowany?
RED.: Pracownik korzystający z urlopu bezpłatnego udzielonego w związku ze skierowaniem za granicę zachowuje prawo do nagrody.
Udzielenie bowiem pracownikowi urlopu bezpłatnego nie oznacza rozwiązania umowy o pracę z danym zakładem. Urlop ten nie przerywa więc uprawnień pracownika
z art. 5 ust. 2 pkt. 2 ustawy, odnosi się jedynie do pracownika, który w trybie porozumienia stron rozwiązał umowę o pracę, a więc dotyczy zakładu, z którego ten pracownik odchodzi.<br>&lt;au&gt;LUDWIK G.&lt;/au&gt; W związku z wyjazdem do pracy eksportowej za granicą, korzystałem z urlopu bezpłatnego, udzielonego mi przez zakład macierzysty. Czy zachowuję prawo do trzynastki po powrocie do zakładu za okres przepracowany?<br>RED.: Pracownik korzystający z urlopu bezpłatnego udzielonego w związku ze skierowaniem za granicę zachowuje prawo do nagrody.<br>Udzielenie bowiem pracownikowi urlopu bezpłatnego nie oznacza rozwiązania umowy o pracę z danym zakładem. Urlop ten nie przerywa więc uprawnień pracownika
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego