Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 19
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
gdyż słynna litworówka stanie się na pewno napojem firmowym hotelu.
Zwiedzanie hotelu należało do bardzo przyjemnych. W każdej części budynku czekały na gości stoły zastawione smakowitym jadłem - staropolskim, rybnym i przekąskami z zimnych mięs. Nic dziwnego, że trwało ono do białego rana.
(aza)Matura w Liceum Społecznym

We wtorek, 11 maja młodzież klasy czwartej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zakopanem pisała egzamin dojrzałości z języka polskiego. Trzeba było wybrać jeden z czterech tematów.

*

1. Na podstawie wybranych utworów literackich wyjaśnij, czym może być dom rodzinny - oazą spokoju, miejscem konfliktów, wspomnień?
2. Bunt jako wyraz niezgody na rzeczywistość.
Odwołując się do wybranych tekstów
gdyż słynna litworówka stanie się na pewno napojem firmowym hotelu.<br>Zwiedzanie hotelu należało do bardzo przyjemnych. W każdej części budynku czekały na gości stoły zastawione smakowitym jadłem - staropolskim, rybnym i przekąskami z zimnych mięs. Nic dziwnego, że trwało ono do białego rana.<br>&lt;au&gt;(aza)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Matura w Liceum Społecznym&lt;/tit&gt;<br><br>We wtorek, 11 maja młodzież klasy czwartej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zakopanem pisała egzamin dojrzałości z języka polskiego. Trzeba było wybrać jeden z czterech tematów.<br><br>*<br><br>1. Na podstawie wybranych utworów literackich wyjaśnij, czym może być dom rodzinny - oazą spokoju, miejscem konfliktów, wspomnień?<br>2. Bunt jako wyraz niezgody na rzeczywistość.<br>Odwołując się do wybranych tekstów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego