Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
szczycie europejskim - w marcu.
Wcześniej Ahern wyraził pogląd, iż debata nad projektem konstytucji może się przeciągnąć do 2005 roku. "Mam wrażenie, że nie da się tych prac zakończyć w 2004 roku" - powiedział w wywiadzie dla irlandzkiego dziennika "Sunday Business Post".
Przewodnictwo Irlandii w UE przypada na szczególnie ważny okres. 1 maja Wspólnota zostanie rozszerzona o Polskę, Czechy, Litwę, Łotwę, Estonię, Węgry, Słowację, Słowenię, Maltę i Cypr. Rozpoczną się rozmowy z kolejnymi kandydatami do Unii: Rumunią, Bułgarią i Turcją.
s. g., afp


Gruzini przygotowują się do wyborów prezydenckich
Szampan i niepewne jutro

W przedterminowych wyborach prezydenckich w Gruzji, które odbędą się 4
szczycie europejskim - w marcu.<br>Wcześniej &lt;name type="person"&gt;Ahern&lt;/&gt; wyraził pogląd, iż debata nad projektem konstytucji może się przeciągnąć do 2005 roku. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"Mam wrażenie, że nie da się tych prac zakończyć w 2004 roku"&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedział w wywiadzie dla irlandzkiego dziennika &lt;name type="tit"&gt;"Sunday Business Post"&lt;/&gt;.<br>Przewodnictwo &lt;name type="place"&gt;Irlandii&lt;/&gt; w &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt; przypada na szczególnie ważny okres. 1 maja &lt;name type="org"&gt;Wspólnota&lt;/&gt; zostanie rozszerzona o &lt;name type="place"&gt;Polskę&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Czechy&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Litwę&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Łotwę&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Estonię&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Węgry&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Słowację&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Słowenię&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Maltę&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Cypr&lt;/&gt;. Rozpoczną się rozmowy z kolejnymi kandydatami do &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt;: &lt;name type="place"&gt;Rumunią&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Bułgarią&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Turcją&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;s. g., afp&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;Gruzini przygotowują się do wyborów prezydenckich&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Szampan i niepewne jutro&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;W przedterminowych wyborach prezydenckich w &lt;name type="place"&gt;Gruzji&lt;/&gt;, które odbędą się 4
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego