Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
w 1918 roku, powrócił do kraju i został posłem na Sejm. W sierpniu 1927 roku ogłosił w "Robotniku" artykuł, w którym w czarnych barwach odmalował stosunki panujące w Orle. Szczególnie negatywnie wypadła sylwetka lekarza więziennego, Polaka, doktora Bronisława Rychlińskiego. Nie tylko zaparł się on polskości, ale współpracował z władzami w maltretowaniu więźniów.
Doktor Rychliński po powrocie z Rosji zamieszkał w Kaliszu i w mieście tym wykonywał praktykę. Artykułem, który łamał mu karierę, poczuł się oczywiście dotknięty. Oskarżył więc posła Kwapińskiego i redaktora naczelnego "Robotnika", adwokata Stanisława Dubois, o oszczerstwo.
Po kilku odroczeniach sprawę ostatecznie rozstrzygnął warszawski Sąd Okręgowy w trzyosobowym składzie
w 1918 roku, powrócił do kraju i został posłem na Sejm. W sierpniu 1927 roku ogłosił w "Robotniku" artykuł, w którym w czarnych barwach odmalował stosunki panujące w Orle. Szczególnie negatywnie wypadła sylwetka lekarza więziennego, Polaka, doktora Bronisława Rychlińskiego. Nie tylko zaparł się on polskości, ale współpracował z władzami w maltretowaniu więźniów.<br>Doktor Rychliński po powrocie z Rosji zamieszkał w Kaliszu i w mieście tym wykonywał praktykę. Artykułem, który łamał mu karierę, poczuł się oczywiście dotknięty. Oskarżył więc posła Kwapińskiego i redaktora naczelnego "Robotnika", adwokata Stanisława Dubois, o oszczerstwo.<br>Po kilku odroczeniach sprawę ostatecznie rozstrzygnął warszawski Sąd Okręgowy w trzyosobowym składzie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego