Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Literatura Ludowa
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1957
i in.
Ten system skakania po całej Polsce metodą konika szachowego uwarunkowany został w głównej mierze napływem materiałów z poszczególnych regionów.
W numerze bieżącym jako echo zeszytu podhalańskiego, zamieszczamy w dziale Korespondencji artykuł Edwarda Martuszewskiego p.t.:

BAŁUCKI I PODHALE
W szkicu Folklor Podhala w literaturze prof. Julian Krzyżanowski potraktował marginesowo pozycję Michała Bałuckiego, a kolejnością omawiania zasugerował, jakoby utwory tego pisarza (o tematyce górskiej i góralskiej) powstawały po utworach Asnyka po "odkryciu Tatr" w 1873 roku przez Chałubińskiego. Jak jednak było w rzeczywistości?
Już w 1856 roku, a więc w trzy lata po wydaniu Goszczyńskiego "Dziennika podróży do Tatrów" dziewiętnastoletni
i in.<br>Ten system skakania po całej Polsce metodą konika szachowego uwarunkowany został w głównej mierze napływem materiałów z poszczególnych regionów.<br>W numerze bieżącym jako echo zeszytu podhalańskiego, zamieszczamy w dziale Korespondencji artykuł Edwarda Martuszewskiego p.t.:<br><br>&lt;tit1&gt;BAŁUCKI I PODHALE&lt;/tit1&gt;<br>W szkicu Folklor Podhala w literaturze prof. Julian Krzyżanowski potraktował marginesowo pozycję Michała Bałuckiego, a kolejnością omawiania zasugerował, jakoby utwory tego pisarza (o tematyce górskiej i góralskiej) powstawały po utworach Asnyka po "odkryciu Tatr" w 1873 roku przez Chałubińskiego. Jak jednak było w rzeczywistości?<br>Już w 1856 roku, a więc w trzy lata po wydaniu Goszczyńskiego "&lt;name type="tit"&gt;Dziennika podróży do Tatrów&lt;/&gt;" dziewiętnastoletni
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego