Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
dwóch lat były napięte.
Jest już praktycznie przesądzone, że najpóźniej od maja 2006 roku przeszkód w podejmowaniu pracy nie będą mieli Polacy wykonujący kilkanaście zawodów. Będą to fachowcy, których trudno znaleźć we Francji - np. piekarze, cukiernicy, masarze, rzeźnicy, robotnicy budowlani, operatorzy maszyn przemysłowych, rolniczych i leśnych, spawacze, rybacy, personel medyczny, mechanicy samochodowi i kierowcy. - Coraz bardziej możliwe jest jednak całkowite zniesienie restrykcji - przyznaje w rozmowie z "Rz" wysokiej rangi dyplomata francuski.
Według ostatnich dostępnych danych z 2002 r. pozwolenie na pracę we Francji uzyskało zaledwie 805 Polaków. Dodatkowo we Francji co roku sezonowo pracuje nieco ponad 7 tys. naszych rodaków.



Szkolnictwo
dwóch lat były napięte.<br>Jest już praktycznie przesądzone, że najpóźniej od maja 2006 roku przeszkód w podejmowaniu pracy nie będą mieli Polacy wykonujący kilkanaście zawodów. Będą to fachowcy, których trudno znaleźć we &lt;name type="place"&gt;Francji&lt;/&gt; - np. piekarze, cukiernicy, masarze, rzeźnicy, robotnicy budowlani, operatorzy maszyn przemysłowych, rolniczych i leśnych, spawacze, rybacy, personel medyczny, mechanicy samochodowi i kierowcy. - Coraz bardziej możliwe jest jednak całkowite zniesienie restrykcji - przyznaje w rozmowie z "Rz" wysokiej rangi dyplomata francuski.<br>Według ostatnich dostępnych danych z 2002 r. pozwolenie na pracę we &lt;name type="place"&gt;Francji&lt;/&gt; uzyskało zaledwie 805 Polaków. Dodatkowo we &lt;name type="place"&gt;Francji&lt;/&gt; co roku sezonowo pracuje nieco ponad 7 tys. naszych rodaków.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Szkolnictwo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego