Typ tekstu: Książka
Autor: Brzechwa Jan
Tytuł: Opowiadania drastyczne
Rok powstania: 1968
personalnych pracowników Kliniki oraz do kartoteki pacjentów.
Praca w dziale matematycznym pozwalała mi w szerokim zakresie doskonalić moją metodę. Już po kilku miesiącach zdołałem z grubsza wyprowadzić wykresy liczbowe wszystkich lekarzy zatrudnionych w Klinice. Rezultaty okazały się nader interesujące.
Stwierdziłem u Ligenhorna stany inwolucyjne urojeniowe, wyrażające się między innymi absurdalną megalomanią. A więc cierpiał na psychozę, którą przypisywał mnie w informacji dla Garrauda. Insynuowanie innym osobom własnych schorzeń jest zresztą w psychiatrii zjawiskiem powszechnie znanym.
Dr Sarnowski dotknięty jest wtórną katatonią z halucynacjami o typie zbliżonym do syndromu Kandinskiego-Clerambaulta.
Dr Zawadzka, której otyłość jest patologiczna, cierpi niewątpliwie na chorobę Thomsena
personalnych pracowników Kliniki oraz do kartoteki pacjentów.<br>Praca w dziale matematycznym pozwalała mi w szerokim zakresie doskonalić moją metodę. Już po kilku miesiącach zdołałem z grubsza wyprowadzić wykresy liczbowe wszystkich lekarzy zatrudnionych w Klinice. Rezultaty okazały się nader interesujące.<br>Stwierdziłem u Ligenhorna stany inwolucyjne urojeniowe, wyrażające się między innymi absurdalną megalomanią. A więc cierpiał na psychozę, którą przypisywał mnie w informacji dla Garrauda. Insynuowanie innym osobom własnych schorzeń jest zresztą w psychiatrii zjawiskiem powszechnie znanym.<br>Dr Sarnowski dotknięty jest wtórną katatonią z halucynacjami o typie zbliżonym do syndromu Kandinskiego-Clerambaulta.<br>Dr Zawadzka, której otyłość jest patologiczna, cierpi niewątpliwie na chorobę Thomsena
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego