Typ tekstu: Książka
Autor: Woś Alojzy
Tytuł: Meteorologia
Rok: 1996
w 1949 r. przyjęto ją do użytku międzynarodowego. Prędkość wiatru, jego siłę, ocenia się obecnie według widocznych skutków jego działania na powierzchnię morza lub obiekty znajdujące się na lądzie (tab. 2.5.9.1).

2.5.10. Zjawiska atmosferyczne

Ważne uzupełnienie instrumentalnych metod badania pogody stanowią obserwacje zjawisk atmosferycznych, tzw. meteorów. Zaliczamy do nich te wszystkie zjawiska, które możemy spostrzec za pomocą naszych zmysłów. Natężenie zjawisk oceniamy subiektywnie, biorąc pod uwagę ich nasilenie, obfitość lub wyrazistość, przyjmując dla większości zjawisk 3-stopniową gradację ich natężenia. Ponadto notuje się czas wystąpienia danego zjawiska.
Wszystkie zjawiska atmosferyczne będące przedmiotem zainteresowań meteorologii dzieli się
w 1949 r. przyjęto ją do użytku międzynarodowego. Prędkość wiatru, jego siłę, ocenia się obecnie według widocznych skutków jego działania na powierzchnię morza lub obiekty znajdujące się na lądzie (tab. 2.5.9.1). <br><br>&lt;tit&gt;2.5.10. Zjawiska atmosferyczne&lt;/&gt;<br><br> Ważne uzupełnienie instrumentalnych metod badania pogody stanowią obserwacje zjawisk atmosferycznych, tzw. meteorów. Zaliczamy do nich te wszystkie zjawiska, które możemy spostrzec za pomocą naszych zmysłów. Natężenie zjawisk oceniamy subiektywnie, biorąc pod uwagę ich nasilenie, obfitość lub wyrazistość, przyjmując dla większości zjawisk 3-stopniową gradację ich natężenia. Ponadto notuje się czas wystąpienia danego zjawiska.<br> Wszystkie zjawiska atmosferyczne będące przedmiotem zainteresowań meteorologii dzieli się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego