Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 40
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Każdy z nas zna ludzi młodych wiekiem, którzy zachowują się jak starcy i odwrotnie, ludzi w podeszłym wieku tak młodych duchem i zadziwiających swoją aktywnością życiową.
Na ogół wiek człowieka oceniamy przede wszystkim po wyglądzie, ocena ta jednak nie jest jednoznaczna. Na pytanie o wiek człowieka poda odpowiedź, że może mieć w przedziale od.. do... Ludzie starsi chcą być oceniani na mniej niż mają w rzeczywistości. Niech nikt nie udaje, że mu na tym nie zależy. Jeśli są takie wypadki, świadczy to o rezygnacji życiowej - bardzo niebezpiecznej dla człowieka.
Równie ważną oceną jest stopień aktywności życiowej. Aktywność młodego człowieka jest w
Każdy z nas zna ludzi młodych wiekiem, którzy zachowują się jak starcy i odwrotnie, ludzi w podeszłym wieku tak młodych duchem i zadziwiających swoją aktywnością życiową.<br>Na ogół wiek człowieka oceniamy przede wszystkim po wyglądzie, ocena ta jednak nie jest jednoznaczna. Na pytanie o wiek człowieka poda odpowiedź, że może mieć w przedziale od.. do... Ludzie starsi chcą być oceniani na mniej niż mają w rzeczywistości. Niech nikt nie udaje, że mu na tym nie zależy. Jeśli są takie wypadki, świadczy to o rezygnacji życiowej - bardzo niebezpiecznej dla człowieka.<br>Równie ważną oceną jest stopień aktywności życiowej. Aktywność młodego człowieka jest w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego