Typ tekstu: Książka
Autor: Dzik Jerzy
Tytuł: Dzieje życia na ziemi
Rok wydania: 2003
Rok powstania: 1993
symetrii pięciopromiennej w liniach wiodących do strzykw i osiadłych szkarłupni, bądź wywiedzenia osiadłych szkarłupni z ryjących w osadzie przodków strzykw. Są to raczej wtórnie filtrujący potomkowie bardziej aktywnych przodków jeżowców. Skadinąd w mezozoiku późne ewolucyjnie jeżowce również przystosowały się do rycia w osadzie.
Pierwsze czułkowce Czułkowce (Tentaculata) są prawdopodobnie krewniakami mięczaków, o czym świadczy m.in. ich planktonowa larwa i zdolność do wydzielania szkieletu za pomocą płaszcza. W trakcie ordowiku stały się dominującą grupą filtratorów. Zapewne część rurek znajdowanych w skałach kambryjskich wytwarzana była przez czułkowce, wiarygodna jest jednak jedynie identyfikacja dwu ich grup: eldonii i brachiopodów.


Spośród czułkowców najlepiej udokumentowaną
symetrii pięciopromiennej w liniach wiodących do strzykw i osiadłych szkarłupni, bądź wywiedzenia osiadłych szkarłupni z ryjących w osadzie przodków strzykw. Są to raczej wtórnie filtrujący potomkowie bardziej aktywnych przodków jeżowców. Skadinąd w mezozoiku późne ewolucyjnie jeżowce również przystosowały się do rycia w osadzie.<br>Pierwsze czułkowce Czułkowce (Tentaculata) są prawdopodobnie krewniakami mięczaków, o czym świadczy m.in. ich planktonowa larwa i zdolność do wydzielania szkieletu za pomocą płaszcza. W trakcie ordowiku stały się dominującą grupą filtratorów. Zapewne część rurek znajdowanych w skałach kambryjskich wytwarzana była przez czułkowce, wiarygodna jest jednak jedynie identyfikacja dwu ich grup: eldonii i brachiopodów.<br>&lt;page nr=168&gt;<br>&lt;gap&gt;<br>Spośród czułkowców najlepiej udokumentowaną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego