Typ tekstu: Książka
Autor: Saramonowicz Małgorzata
Tytuł: Siostra
Rok: 1996
Bądź uczciwa, Siostro. To jest opoka, na której możesz się oprzeć. To jest skała. Może jestem Jego aniołem, ale za to twoim Stróżem. I nie pozwolę, abyście mi się wymknęli. O nie, nie pozwolę wam odejść.
Jakub wrócił do kawalerki cały roztrzęsiony. - Co oni sobie myślą, ci lekarze - ze złością międlił w ustach przekleństwa. - Co to ma być? Pranie mózgu? Wykańczanie? Dlaczego ta głupia kobieta chce, żebym się poddał. Dlaczego? Świat jest złożony z wariatów.
Włączył komputer. Na ekranie zajaśniały kolejne zdania rozdziału:
Ból i alienacja - to cena, jaką zapłacili i Kafka, i Schulz za swoje wtajemniczenie. Za nadwrażliwość i pozorną
Bądź uczciwa, Siostro. To jest opoka, na której możesz się oprzeć. To jest skała. Może jestem Jego aniołem, ale za to twoim Stróżem. I nie pozwolę, abyście mi się wymknęli. O nie, nie pozwolę wam odejść.<br>Jakub wrócił do kawalerki cały roztrzęsiony. - Co oni sobie myślą, ci lekarze - ze złością międlił w ustach przekleństwa. - Co to ma być? Pranie mózgu? Wykańczanie? Dlaczego ta głupia kobieta chce, żebym się poddał. Dlaczego? Świat jest złożony z wariatów.<br>Włączył komputer. Na ekranie zajaśniały kolejne zdania rozdziału:<br>Ból i alienacja - to cena, jaką zapłacili i Kafka, i Schulz za swoje wtajemniczenie. Za nadwrażliwość i pozorną
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego