Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 07.25
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
zasady ustalane były dwa lata temu - tłumaczy Edyta Wysocka z działu kształcenia uniwersytetu. - Nikt wtedy jeszcze nie wiedział, jakie będą wyniki nowych matur. Stąd problem.
Konkretnie problem był z osiągnięciem wymaganych 35 punktów, które upoważniały do indeksu.
Maksymalnie można było otrzymać 48 punktów. Zdaniem pracowników uniwersytetu ubiegłoroczni i tegoroczni maturzyści mieli takie same szanse na dobrą punktację. Różnica jednak była - ubiegłoroczni absolwenci mieli rozmowy kwalifikacyjne, za które można było dostać 18 punktów, a 30 nabijali stopniami maturalnymi. Nowi maturzyści punkty dostawali tylko za wyniki maturalne z trzech przedmiotów - maksymalnie po 16 za najwyższą ,,ocenę".

Będzie kolejny nabór?

Ponieważ na polonistyce wolnych
zasady ustalane były dwa lata temu - tłumaczy Edyta Wysocka z działu kształcenia uniwersytetu. - Nikt wtedy jeszcze nie wiedział, jakie będą wyniki nowych matur. Stąd problem. <br>Konkretnie problem był z osiągnięciem wymaganych 35 punktów, które upoważniały do indeksu. <br>Maksymalnie można było otrzymać 48 punktów. Zdaniem pracowników uniwersytetu ubiegłoroczni i tegoroczni maturzyści mieli takie same szanse na dobrą punktację. Różnica jednak była - ubiegłoroczni absolwenci mieli rozmowy kwalifikacyjne, za które można było dostać 18 punktów, a 30 nabijali stopniami maturalnymi. Nowi maturzyści punkty dostawali tylko za wyniki maturalne z trzech przedmiotów - maksymalnie po 16 za najwyższą ,,ocenę".<br><br>&lt;tit&gt;Będzie kolejny nabór?&lt;/&gt;<br><br>Ponieważ na polonistyce wolnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego