Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
mogą wypłacać pensji pracownikom, nie mogą regulować swoich należności - przyznaje Anna Wojtala, wiceminister zdrowia.
Najwięcej zadłużonych placówek jest w województwie dolnośląskim, łódzkim, mazowieckim i pomorskim. - Zadłużenie służby zdrowia jest w rzeczywistości jeszcze większe - uważa Władysław Szkop z SdPl. Niedawno Ministerstwo Zdrowia szacowało, że długi służby zdrowia mogą sięgać nawet 8 miliardów złotych. Producenci sprzętu i leków oceniają, że tylko im służba zdrowia jest winna 4 miliardy.
Część tego zadłużenia wynika z nałożonego na szpitale przez Sejm obowiązku wypłacenia podwyżek pracownikom, w ramach tzw. ustawy 203. W tej chwili jedna czwarta zobowiązań szpitali to długi wobec pracowników.
Według Ministerstwa Zdrowia przyczyną długów
mogą wypłacać pensji pracownikom, nie mogą regulować swoich należności - przyznaje &lt;name type="person"&gt;Anna Wojtala&lt;/&gt;, wiceminister zdrowia.<br>Najwięcej zadłużonych placówek jest w województwie dolnośląskim, łódzkim, mazowieckim i pomorskim. - Zadłużenie służby zdrowia jest w rzeczywistości jeszcze większe - uważa &lt;name type="person"&gt;Władysław Szkop&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;SdPl&lt;/&gt;. Niedawno &lt;name type="org"&gt;Ministerstwo Zdrowia&lt;/&gt; szacowało, że długi służby zdrowia mogą sięgać nawet 8 miliardów złotych. Producenci sprzętu i leków oceniają, że tylko im służba zdrowia jest winna 4 miliardy.<br>Część tego zadłużenia wynika z nałożonego na szpitale przez Sejm obowiązku wypłacenia podwyżek pracownikom, w ramach tzw. ustawy 203. W tej chwili jedna czwarta zobowiązań szpitali to długi wobec pracowników.<br>Według &lt;name type="org"&gt;Ministerstwa Zdrowia&lt;/&gt; przyczyną długów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego