Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
chaos i niepewność. Coraz głośniej mówi się o dymisji całego zarządu funduszu.
Miesiąc obowiązywania nowych zasad rozliczania się Narodowego Funduszu Zdrowia z publicznymi i niepublicznymi szpitalami i przychodniami potwierdził wszystkie obawy, jakie świadczeniodawcy i eksperci formułowali pod koniec roku. - Będzie bałagan, fundusz jest nieprzygotowany do nowego sposobu rozliczania - przestrzegali. Jednak mimo oporów środowiska kierownictwo NFZ przeforsowało swoją koncepcję.
Dziś trudno znaleźć szpital, który nie obawiałby się krachu finansowego. Placówki nie wiedzą ani, ile dostaną pieniędzy za świadczenia wykonane w styczniu, ani nawet, w jaki sposób mają przygotować rozliczenie dla NFZ.
- Kilka dni temu zarząd zmienił katalog świadczeń. Do 10 lutego musimy
chaos i niepewność. Coraz głośniej mówi się o dymisji całego zarządu funduszu.&lt;/&gt;<br>Miesiąc obowiązywania nowych zasad rozliczania się &lt;name type="org"&gt;Narodowego Funduszu Zdrowia&lt;/&gt; z publicznymi i niepublicznymi szpitalami i przychodniami potwierdził wszystkie obawy, jakie świadczeniodawcy i eksperci formułowali pod koniec roku. &lt;q&gt;- Będzie bałagan, fundusz jest nieprzygotowany do nowego sposobu rozliczania&lt;/&gt; - przestrzegali. Jednak mimo oporów środowiska kierownictwo &lt;name type="org"&gt;NFZ&lt;/&gt; przeforsowało swoją koncepcję.<br>Dziś trudno znaleźć szpital, który nie obawiałby się krachu finansowego. Placówki nie wiedzą ani, ile dostaną pieniędzy za świadczenia wykonane w styczniu, ani nawet, w jaki sposób mają przygotować rozliczenie dla &lt;name type="org"&gt;NFZ&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Kilka dni temu zarząd zmienił katalog świadczeń. Do 10 lutego musimy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego