Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 771
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1960
tym przed dwoma dniami.
Blady, ze zmarszczonymi brwiami, Duce milczał i bawił się ołówkiem. Grandi przemawiał ponad godzinę Dowodził, że "misja historyczna" Mussoliniego skończyła się i że należy przekazać dowództwo nad wojskiem królowi.
Wyciągnął z kieszeni tekst wniosku, który nakazywał Mussoliniemu zwrócić się do króla z prośbą, aby ten - na mocy konstytucji podjął najwyższe decyzje.
Skończywszy odczytywanie tego wniosku, Grandi wymówił słowo, którego w tym zgromadzeniu nie słyszano:
- Votare! (Głosujmy!)
Wielka Rada zbierała się już ponad dwadzieścia lat, a nigdy nie doszło na niej do głosowania...
- Votare! - powtórzył Grandi.
Potem usiadł.
Rada obradowała już od czterech godzin. Ponieważ Mussolini nie palił
tym przed dwoma dniami.<br>Blady, ze zmarszczonymi brwiami, Duce milczał i bawił się ołówkiem. Grandi przemawiał ponad godzinę Dowodził, że "misja historyczna" Mussoliniego skończyła się i że należy przekazać dowództwo nad wojskiem królowi.<br>Wyciągnął z kieszeni tekst wniosku, który nakazywał Mussoliniemu zwrócić się do króla z prośbą, aby ten - na mocy konstytucji podjął najwyższe decyzje.<br>Skończywszy odczytywanie tego wniosku, Grandi wymówił słowo, którego w tym zgromadzeniu nie słyszano:<br>- &lt;foreign&gt;Votare&lt;/&gt;! (&lt;transl&gt;Głosujmy&lt;/&gt;!)<br>Wielka Rada zbierała się już ponad dwadzieścia lat, a nigdy nie doszło na niej do głosowania...<br>- &lt;foreign&gt;Votare&lt;/&gt;! - powtórzył Grandi.<br>Potem usiadł.<br>Rada obradowała już od czterech godzin. Ponieważ Mussolini nie palił
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego