Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Roman
Tytuł: Podstawy ekonomii
Rok: 2000
jednak dobrej alternatywy dla ekonomii neoklasycznej. Wniosek z tego taki, że aby obalić starą teorię, nie wystarczy krytyka jej założeń i nagromadzenie nowych faktów, potrzeba nowej teorii.

6. Marksizm

Marksizm cechuje się pewną odrębnością wśród kierunków teoretycznych. Stał się podstawą ruchu politycznego dążącego do zmiany dotychczasowego porządku społeczno-gospodarczego, do modelowania przyszłości. Jest filozofią czynu, w myśl jedenastej tezy o Feuerbachu: "Filozofowie rozmaicie tylko interpretowali świat; idzie jednak o to, aby go zmienić". Nazwa kierunku pochodzi od jego twórcy, Karola Marksa (1818-1883). Drugim wybitnym jego przedstawicielem był Fryderyk Engels (1820-1895).
Marksizm powstał w wyniku twórczego, krytycznego obrachunku z poglądami
jednak dobrej alternatywy dla ekonomii neoklasycznej. Wniosek z tego taki, że aby obalić starą teorię, nie wystarczy krytyka jej założeń i nagromadzenie nowych faktów, potrzeba nowej teorii.<br><br>&lt;tit&gt;6. Marksizm&lt;/&gt;<br><br>Marksizm cechuje się pewną odrębnością wśród kierunków teoretycznych. Stał się podstawą ruchu politycznego dążącego do zmiany dotychczasowego porządku społeczno-gospodarczego, do modelowania przyszłości. Jest filozofią czynu, w myśl jedenastej tezy o Feuerbachu: "Filozofowie rozmaicie tylko interpretowali świat; idzie jednak o to, aby go zmienić". Nazwa kierunku pochodzi od jego twórcy, Karola Marksa (1818-1883). Drugim wybitnym jego przedstawicielem był Fryderyk Engels (1820-1895).<br>Marksizm powstał w wyniku twórczego, krytycznego obrachunku z poglądami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego