Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
kamienne sakramentarium i renesansowa ambona.
Przy ul. Świdnickiej dwa gotyckie kościoły: Bożego Ciała i św. Doroty, Stanisława i Wacława.
Wypełnione wodą fosy i pas zieleńców, wiodące na wsch. od domu towarowego "Centrum'' ku Wzgórzu Partyzantów, to ślady fortyfikacji, które od XVI do początków XIX w. otaczały miasto. Pierścień wcześniejszych średniowiecznych murów i baszt przebiegał bliżej Rynku, wzdłuż dzisiejszych ulic: Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Słodowej, pl. Dominikańskiego, Janickiego i Krasińskiego.
Ul. Szewska49, d. rezydencja książąt piastowskich linii legnicko-brzeskiej, wygasłej 1675, obecnie Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego; w sieni herby piastowskie. Na rogu ul.
Szewskiej i pl. Nankera kościół św. Macieja (Gimnazjalny) gotycki
kamienne sakramentarium i renesansowa ambona. <br>Przy ul. Świdnickiej dwa gotyckie kościoły: Bożego Ciała i św. Doroty, Stanisława i Wacława. <br>Wypełnione wodą fosy i pas zieleńców, wiodące na wsch. od domu towarowego "Centrum'' ku Wzgórzu Partyzantów, to ślady fortyfikacji, które od XVI do początków XIX w. otaczały miasto. Pierścień wcześniejszych średniowiecznych murów i baszt przebiegał bliżej Rynku, wzdłuż dzisiejszych ulic: Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Słodowej, pl. Dominikańskiego, Janickiego i Krasińskiego. <br>Ul. Szewska49, d. rezydencja książąt piastowskich linii legnicko-brzeskiej, wygasłej 1675, obecnie Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego; w sieni herby piastowskie. Na rogu ul. <br>Szewskiej i pl. Nankera kościół św. Macieja (Gimnazjalny) gotycki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego