Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 02.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
prawo jazdy, ale nie dożywotnio - uważa Agnieszka Pasternak z SLD, która przyznaje, że zdarza jej się przekraczać dozwoloną prędkość (ale zawsze na trzeźwo).
Za dożywotnim odbieraniem prawa jazdy jest Andrzej Szkaradek z AWS. Sam przyznaje jednak, że jemu taka sankcja nie grozi, gdyż... nie ma prawa jazdy.
Posłowie nierzadko są na bakier z prawem drogowym.
- Zdarza się, że posłowie wykorzystują swój immunitet parlamentarny, by uniknąć odpowiedzialności za wypadek - przyznaje Szkaradek.
Immunitetem zasłaniał się niedawno poseł SLD Alfred Owoc, który po spowodowaniu kolizji nie zgodził się na zbadanie zawartości alkoholu we krwi. Z kolei poseł AWS Szymon Niemiec po potrąceniu pieszego odjechał z
prawo jazdy, ale nie dożywotnio - uważa Agnieszka Pasternak z SLD, która przyznaje, że zdarza jej się przekraczać dozwoloną prędkość (ale zawsze na trzeźwo). <br>Za dożywotnim odbieraniem prawa jazdy jest Andrzej Szkaradek z AWS. Sam przyznaje jednak, że jemu taka sankcja nie grozi, gdyż... nie ma prawa jazdy. <br>Posłowie nierzadko są na bakier z prawem drogowym. <br>- Zdarza się, że posłowie wykorzystują swój immunitet parlamentarny, by uniknąć odpowiedzialności za wypadek - przyznaje Szkaradek. <br>Immunitetem zasłaniał się niedawno poseł SLD Alfred Owoc, który po spowodowaniu kolizji nie zgodził się na zbadanie zawartości alkoholu we krwi. Z kolei poseł AWS Szymon Niemiec po potrąceniu pieszego odjechał z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego