Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
warunek, PZO sprowadziły z firmy "Krauss" komplet przyrządów i narzędzi w liczbie 130 sztuk o wadze 530 kg. Zachodziła konieczność zapłacenia cła wwozowego od tej przesyłki w wysokości 10000 zł, co spowodowałoby zwiększenie o tę wartość cen gotowych ładowników. Podjęto więc w Ministerstwie Skarbu starania o zwolnienie z opłat celnych, na co uzyskano zgodę w grudniu 1934 r.

Przyrządy mechaniczne

Celownik do bombardowania wz. RH-32

Celownik do bombardowania wz. RH-32 był celownikiem "Mechanicznym zewnątrz- lub wewnątrzkadłubowym, przeznaczonym do celowania przy bombardowaniu z samolotów w kursie bojowym niezależnym od kierunku wiatru".
Można go było stosować w dzień i w nocy w
warunek, PZO sprowadziły z firmy "Krauss" komplet przyrządów i narzędzi w liczbie 130 sztuk o wadze 530 kg. Zachodziła konieczność zapłacenia cła wwozowego od tej przesyłki w wysokości 10000 zł, co spowodowałoby zwiększenie o tę wartość cen gotowych ładowników. Podjęto więc w Ministerstwie Skarbu starania o zwolnienie z opłat celnych, na co uzyskano zgodę w grudniu 1934 r.<br><br>&lt;tit&gt;Przyrządy mechaniczne&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Celownik do bombardowania wz. RH-32&lt;/&gt;<br><br> Celownik do bombardowania wz. RH-32 był celownikiem "Mechanicznym zewnątrz- lub wewnątrzkadłubowym, przeznaczonym do celowania przy bombardowaniu z samolotów w kursie bojowym niezależnym od kierunku wiatru".<br>Można go było stosować w dzień i w nocy w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!