Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
do śmieci.



Oszuści grasują w Internecie

Światowa sieć komputerowa stała się doskonałym narzędziem do wyciągania pieniędzy.
Nieuczciwe aukcje internetowe, kradzieże numerów kart kredytowych, piramidy finansowe - to najczęściej spotykane w sieci oszustwa zdaniem Amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu.
Organizacja zajmuje się w USA ochroną konsumentów i zachowaniem uczciwej konkurencji. Listę tę opracowała na podstawie danych zebranych w 9 krajach świata.

Aukcja widmo

Najczęściej spotykanym oszustwem jest niewywiązywanie się z zobowiązań na aukcjach internetowych. Klient wpłaca pieniądze, a wylicytowany towar nigdy do niego nie trafia.
Równie popularne są czeki "nie wiadomo skąd". Ich realizacja często oznacza wyrażenie zgody na przyłączenie się do wieloletnich programów lojalnościowych
do śmieci.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Oszuści grasują w Internecie&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Światowa sieć komputerowa stała się doskonałym narzędziem do wyciągania pieniędzy.&lt;/&gt;<br>Nieuczciwe aukcje internetowe, kradzieże numerów kart kredytowych, piramidy finansowe - to najczęściej spotykane w sieci oszustwa zdaniem Amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu.<br>Organizacja zajmuje się w USA ochroną konsumentów i zachowaniem uczciwej konkurencji. Listę tę opracowała na podstawie danych zebranych w 9 krajach świata.<br><br>&lt;tit&gt;Aukcja widmo&lt;/&gt;<br><br>Najczęściej spotykanym oszustwem jest niewywiązywanie się z zobowiązań na aukcjach internetowych. Klient wpłaca pieniądze, a wylicytowany towar nigdy do niego nie trafia.<br>Równie popularne są czeki "nie wiadomo skąd". Ich realizacja często oznacza wyrażenie zgody na przyłączenie się do wieloletnich programów lojalnościowych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego