Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: Alkohol i twoje zdrowie
Rok: 2005
Układ krążenia
Długotrwałe naużywanie alkoholu osłabia mięsień sercowy, doprowadza do zwyrodnień w obrębie jego struktur i może być przyczyną zaburzeń rytmu serca.
Zauważa się wyraźny wpływ alkoholu na pojawienie się nadciśnienia tętniczego, które jest głównym czynnikiem ryzyka wystąpienia krwotoku mózgowego, udaru oraz zawału serca.
Zwiększa się ryzyko choroby wieńcowej serca na skutek postępującego uszkodzenia tętnic wieńcowych.

Układ hormonalny
Alkohol wyraźnie zaburza funkcjonowanie układu hormonalnego. Objawia się to przede wszystkim:
- jego rozregulowaniem,
- obniżeniem płodności,
- obniżeniem potencji u mężczyzn,
- zaburzeniem miesiączkowania, cyklami bezowulacyjnymi oraz wcześniejszą menopauzą u kobiet.

Układ nerwowy
Alkohol jest silną trucizną dla mózgu. Objawia się to głównie zapaleniem lub uszkodzeniem nerwów
Układ krążenia<br>Długotrwałe naużywanie alkoholu osłabia mięsień sercowy, doprowadza do zwyrodnień w obrębie jego struktur i może być przyczyną zaburzeń rytmu serca.<br>Zauważa się wyraźny wpływ alkoholu na pojawienie się nadciśnienia tętniczego, które jest głównym czynnikiem ryzyka wystąpienia krwotoku mózgowego, udaru oraz zawału serca.<br>Zwiększa się ryzyko choroby wieńcowej serca na skutek postępującego uszkodzenia tętnic wieńcowych.<br><br>Układ hormonalny<br>Alkohol wyraźnie zaburza funkcjonowanie układu hormonalnego. Objawia się to przede wszystkim:<br>- jego rozregulowaniem,<br>- obniżeniem płodności,<br>- obniżeniem potencji u mężczyzn,<br>- zaburzeniem miesiączkowania, cyklami bezowulacyjnymi oraz wcześniejszą menopauzą u kobiet.<br><br>Układ nerwowy<br>Alkohol jest silną trucizną dla mózgu. Objawia się to głównie zapaleniem lub uszkodzeniem nerwów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego