Typ tekstu: Książka
Autor: Zarzycki Jan
Kuryszko Jan
Tytuł: Anatomia mikroskopowa zwierząt i człowieka
Rok: 1995
patologicznych komórki te mogą występować w dużej liczbie, co prowadzi do otłuszczenia serca.
W warunkach prawidłowych nasierdzie jest bardzo cienkie i dlatego przeświecają przez nie twory leżące głębiej, np. mięsień sercowy, naczynia, nerwy i tkanka tłuszczowa.
Blaszka ścienna worka osierdziowego (pericardium serosum parietale). Ma budowę podobną jak nasierdzie, przy czym nabłonek jest zwrócony do jamy osierdziowej. Pod nabłonkiem leży warstwa zbudowana z tkanki łącznej włóknistej, która może osiągnąć znaczną grubość. W warstwie tej włókna kolagenowe krzyżują się ze sobą.
Worek osierdziowy łączy z sąsiednimi narządami tkanka łączna luźna, w której w pewnych miejscach przechodzą włókniste więzadła.
Unaczynienie i unerwienie serca. Serce
patologicznych komórki te mogą występować w dużej liczbie, co prowadzi do otłuszczenia serca.<br>W warunkach prawidłowych nasierdzie jest bardzo cienkie i dlatego przeświecają przez nie twory leżące głębiej, np. mięsień sercowy, naczynia, nerwy i tkanka tłuszczowa.<br>Blaszka ścienna worka osierdziowego (pericardium serosum parietale). Ma budowę podobną jak nasierdzie, przy czym nabłonek jest zwrócony do jamy osierdziowej. Pod nabłonkiem leży warstwa zbudowana z tkanki łącznej włóknistej, która może osiągnąć znaczną grubość. W warstwie tej włókna kolagenowe krzyżują się ze sobą.<br>Worek osierdziowy łączy z sąsiednimi narządami tkanka łączna luźna, w której w pewnych miejscach przechodzą włókniste więzadła.<br>Unaczynienie i unerwienie serca. Serce
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego