Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
napomniał, aby pozostały wierne wspólnemu sanktuarium w Sziloh, gdzie zamieszkał Jahwe.
- Z wielką majętnością i bogactwy wracacie do siedlisk waszych - rzekł im przy pożegnaniu - ze srebrem i złotem, z miedzią i z żelazem, i z odzieniem rozmaitym; podzielcież się zdobyczą nieprzyjacielską z braćmi waszymi.
Niebawem jednak dotarła do Sziloh wieść nader niepokojąca: wojownicy Rubena, Gada i Manassesa, wracając do Zajordanii zbudowali na pagórku ołtarz, na którym składali ofiary Jahwe. Przywłaszczyli sobie tym samym prawa przysługujące wyłącznie kapłanom w Sziloh. A więc z samego początku groziła religii Mojżeszowej schizma, co mogłoby pociągnąć za sobą również rozbicie polityczne Izraela.
Jozue postanowił zdławić w
napomniał, aby pozostały wierne wspólnemu sanktuarium w Sziloh, gdzie zamieszkał Jahwe.<br>- Z wielką majętnością i bogactwy wracacie do siedlisk waszych - rzekł im przy pożegnaniu - ze srebrem i złotem, z miedzią i z żelazem, i z odzieniem rozmaitym; podzielcież się zdobyczą nieprzyjacielską z braćmi waszymi.<br>Niebawem jednak dotarła do Sziloh wieść nader niepokojąca: wojownicy Rubena, Gada i Manassesa, wracając do Zajordanii zbudowali na pagórku ołtarz, na którym składali ofiary Jahwe. Przywłaszczyli sobie tym samym prawa przysługujące wyłącznie kapłanom w Sziloh. A więc z samego początku groziła religii Mojżeszowej schizma, co mogłoby pociągnąć za sobą również rozbicie polityczne Izraela.<br>Jozue postanowił zdławić w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego