Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 26
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Wśród mostów, które wymagają natychmiastowych prac remontowych, Wierzba wymienia most między Rabą Wyżną a Sieniawą czy też na terenie Skawy. Wschodnia strona powiatu pod tym względem jest w nieco lepszej sytuacji.
Na wygospodarowanie w budżecie powiatu niezbędnych na remont dróg i mostów kwot - szanse są nikłe. Zdaniem przewodniczącego komisji, jedyną nadzieją są pieniądze z zewnątrz. Dlatego już na najbliższej sesji powiatowej komisja zamierza złożyć wniosek do Zarządu Powiatu o podjęcie starań o uzyskanie funduszy z Banku Światowego. M. Wierzba podkreśla też, że dobrą praktyką są partycypacje gmin w tego typu inwestycjach.
Nowotarskie starostwo ma na swoim terenie 550 km dróg powiatowych
Wśród mostów, które wymagają natychmiastowych prac remontowych, Wierzba wymienia most między Rabą Wyżną a Sieniawą czy też na terenie Skawy. Wschodnia strona powiatu pod tym względem jest w nieco lepszej sytuacji.<br>Na wygospodarowanie w budżecie powiatu niezbędnych na remont dróg i mostów kwot - szanse są nikłe. Zdaniem przewodniczącego komisji, jedyną nadzieją są pieniądze z zewnątrz. Dlatego już na najbliższej sesji powiatowej komisja zamierza złożyć wniosek do Zarządu Powiatu o podjęcie starań o uzyskanie funduszy z Banku Światowego. M. Wierzba podkreśla też, że dobrą praktyką są partycypacje gmin w tego typu inwestycjach.<br>Nowotarskie starostwo ma na swoim terenie 550 km dróg powiatowych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego