Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
przekracza kilkunastu stopni, zatem można przyjąć, że

Wartość momentu napędowego MN należy obliczać na podstawie (12.71) lub (12.74). Wartości drugiego składnika zależności (12.78), to jest siły R reprezentującej napięcie gąsienicy, można jedynie oszacować. Zwykle przyjmuje się, że jest ona równa połowie wartości siły wynikającej z działania momentu napędowego jednej gąsienicy.
Całkowite ugięcie sprężyny, pod działaniem siły RSPR, nie powinno przekraczać podziałki ogniwa gąsienicy.
12.5.3. Przykład obliczeniowy
Podobnie jak w punkcie 12.2.6, zostanie przedstawiony przykład dotyczący doboru sprężyny mechanizmu napinającego gąsienicę.
Przystępując do obliczeń założono, że projektowany jest mechanizm napinający gąsienicę dla koparki o masie
przekracza kilkunastu stopni, zatem można przyjąć, że<br>&lt;gap&gt;<br>Wartość momentu napędowego MN należy obliczać na podstawie (12.71) lub (12.74). Wartości drugiego składnika zależności (12.78), to jest siły R reprezentującej napięcie gąsienicy, można jedynie oszacować. Zwykle przyjmuje się, że jest ona równa połowie wartości siły wynikającej z działania momentu napędowego jednej gąsienicy.<br>Całkowite ugięcie sprężyny, pod działaniem siły RSPR, nie powinno przekraczać podziałki ogniwa gąsienicy.<br>&lt;tit1&gt;12.5.3. Przykład obliczeniowy&lt;/&gt;<br>Podobnie jak w punkcie 12.2.6, zostanie przedstawiony przykład dotyczący doboru sprężyny mechanizmu napinającego gąsienicę.<br>Przystępując do obliczeń założono, że projektowany jest mechanizm napinający gąsienicę dla koparki o masie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego