Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
przypadku ludzi, od których zależy wiele, a którzy składają ci sporadyczne wizyty.

10. Rozluźnij się
Jeśli jesteś z kobietą lub klientem, na którym ci zależy, staraj się stworzyć przyjacielską, mniej formalną atmosferę. Czasami proste zabiegi w rodzaju formułki: "Mamy ochotę na jeszcze jednego, prawda?", zamiast grzecznościowego: "Czy chciałby pan/pani napić się jeszcze trochę?", sprawiają, że dajesz drugiej osobie do zrozumienia, iż jest dla ciebie specjalna, wyjątkowa i niezastąpiona. Tak odbiorą to też osoby postronne, które stracą chęć do odbicia ci dziewczyny lub podkupienia kontrahenta, widząc waszą zażyłość.

11. Zbliż się
W czasie firmowych rozmów i negocjacji staraj się zawsze być
przypadku ludzi, od których zależy wiele, a którzy składają ci sporadyczne wizyty.<br><br>&lt;tit1&gt;10. Rozluźnij się&lt;/tit1&gt;<br>Jeśli jesteś z kobietą lub klientem, na którym ci zależy, staraj się stworzyć przyjacielską, mniej formalną atmosferę. Czasami proste zabiegi w rodzaju formułki: "Mamy ochotę na jeszcze jednego, prawda?", zamiast grzecznościowego: "Czy chciałby pan/pani napić się jeszcze trochę?", sprawiają, że dajesz drugiej osobie do zrozumienia, iż jest dla ciebie specjalna, wyjątkowa i niezastąpiona. Tak odbiorą to też osoby postronne, które stracą chęć do odbicia ci dziewczyny lub podkupienia kontrahenta, widząc waszą zażyłość. <br><br>&lt;tit1&gt;11. Zbliż się&lt;/tit1&gt;<br>W czasie firmowych rozmów i negocjacji staraj się zawsze być
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!